| Dichtheid | 0,9 g/cm³ |
| Kleur | Wit/grijs/beige/cyaan/blauw |
| Dikte | 3-30 mm |
| Afmeting | Op maat gemaakt |
| Temperatuurbestendigheid | Tot 120°C |
| Weerbestendigheid | Goed |
| Elektrische isolatie | Hoog |
| UV-bestendigheid | Goed |
| Oppervlakteafwerking | Glad |
| Materiaal | PP (polypropyleen) |
| Eigenschap | PP-platen | Hout | Metaal | Glas |
|---|---|---|---|---|
| Weerbestendigheid | Uitstekend; bestand tegen regen, UV en temperatuurschommelingen | Gevoelig voor rot, schimmel en kromtrekken bij vocht | Bestand, maar kan corroderen in vochtige omgevingen | Bestand, maar gevoelig voor barsten door temperatuurveranderingen |
| Gewicht | Lichtgewicht | Gemiddeld gewicht | Zwaar | Zwaar |
| Chemische bestendigheid | Bestand tegen veelvoorkomende bouwchemicaliën | Kwetsbaar voor chemische schade | Gevoelig voor corrosie | Bestand, maar kan worden aangetast door sterke zuren |
| Kosteneffectiviteit | Lage materiaal- en onderhoudskosten | Gemiddelde kosten met hoog onderhoud | Hoge materiaal- en fabricagekosten | Hoge materiaal- en installatiekosten |
| Veelzijdigheid | Gemakkelijk aanpasbaar | Beperkt door natuurlijke nerf | Vereist gespecialiseerde apparatuur | Moeilijk te wijzigen na installatie |
| Vochtbestendigheid | Rot of zwelt niet | Absorbeert water, wat leidt tot schade | Gevoelig voor roest | Ongevoelig, maar kan bij de randen lekken |