| Atrybut | Wartość |
|---|---|
| Gęstość | 0,9 g/cm3 |
| Kolor | Biały/szary/beżowy/cyjan/niebieski |
| Grubość | 3-30 mm |
| Rozmiar | Dostosowany |
| Odporność na temperaturę | Do 120°C |
| Odporność na warunki atmosferyczne | Dobra |
| Izolacja elektryczna | Wysoka |
| Odporność na promieniowanie UV | Dobra |
| Wykończenie powierzchni | Gładkie |
| Materiał | Polipropylen |
Płyty PP oferują doskonałą wytrzymałość na ściskanie, zdolne do wytrzymania nacisku obciążenia statycznego w temperaturze pokojowej. Dzięki umiarkowanej wytrzymałości na ściskanie spełniają większość wymagań dotyczących przenoszenia nacisku, które nie wymagają wysokiej wytrzymałości. Modyfikowane płyty PP zapewniają zwiększoną wytrzymałość na ściskanie i lepszą odporność na odkształcenia pod wpływem nacisku zewnętrznego.
Te przyjazne dla środowiska, nietoksyczne płyty są zgodne ze standardami spożywczymi, co czyni je idealnymi do:
Płyty PP są dostępne w kilku specjalistycznych typach: